Siła Marzeń Festiwal Przygody

IV EDYCJA FESTIWALU

TO BYŁA PODRÓŻ
PEŁNA PRZYGÓD,
MARZEŃ I SPORTU!

Oj działo się!

0
edycja
0
prelegentów

BLOK 1

Zaczęliśmy z przytupem, na grubo, z zawodowcami! Busem przez Świat to podróżnicy, youtuberzy, blogerzy i autorzy 9 bestsellerowych książek podróżniczych, ale przede wszystkim prekursorzy vanlife’u w Polsce. Ola, Karol zdradzili nam tajniki swojej trzymiesięcznej podróży, w trakcie której pokonali ponad 10 tysięcy km przez drogi i bezdroża dawnego Imperium Osmańskiego.

Po busowych opowieściach z kolorowej Turcji w świat afrykańskiej przygody zabrali nas Anna Olej-Kobus i Krzysztof Kobus. W opowieści o gorącej podróży do Namibii były słonie goszczące na campingach i lwy na turystycznych szlakach!

BLOK 2

Chłodniejsze klimaty zaznaliśmy ze Zbyszkiem Szwochem i Miłką Raulin. Była duża dawka adrenaliny i sportowego wysiłku. Bo Trawersu Grenlandii na przestrzeni 30 lat dokonało przed Miłką jedynie 10 osób z Polski. Zdobywczyni Korony Ziemi została trzecią i najmłodszą Polką, której się to udało. Zbyszek Szwoch opowiedział o swoich kajakarskich przygodach i ponad rocznej wyprawie po wodach Północy: Norwegii, Grenlandii, Wyspach Owczych i Islandii.

BLOK 3

Pierwszy dzień zakończył się totalną petardą! Opowieścią człowieka, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Jerzy Górski, bohater książki i filmu “Najlepszy”. Zdał trudną relację ze swojej ponad czternastoletniej walce z uzależnieniem od narkotyków, papierosów i alkoholu. Zdobycie medalu Double Ironmana w Huntsville w Alabamie (8 kilometrów pływania, 360 kilometrów jazdy rowerem i 84 kilometry biegu) to nie jedyny wyścig, który wygrał!

Po inspirującej prelekcji Jurka dzięki Arturowi Owczarskiemu, pojechaliśmy do Luizjany i poznaliśmy krainę bagien, łowców aligatorów, kapłanek voodoo, muzyków jazzowych, mieszkańców czarnych dzielnic Nowego Orleanu i farmerów trzciny cukrowej na dawnych plantacjach niewolników.

BLOK 4

Drugiego dnia Ania Tybor (tak, to ta laska co w zjechała ostatnio z Broad Peak na nartach 😊) opowiadała o swoim marzeniu – projekcie Dream Line i pierwszym zjeździe z ośmiotysięcznika – Manaslu.

W repertuarze były i polskie góry oraz Główny Szlak Beskidzki – najdłuższy szlak turystyczny w Polsce. O przygodzie, którą tak naprawdę chce przeżyć niejeden z nas opowiadał Jakub Czajkowski. Kuba zdradził nam, jak przygotować się do wymagającej wędrówki.

A na samym końcu wysłuchaliśmy odważnej opowieść Oswalda Rodrigo Pereira. To była podróż z kamerą w najwyższe góry świata, ale i wyjątkowa— fizyczna i duchowa— historia styczności z cienką czerwoną linią, która oddziela życie i śmierć: Manaslu, Broad Peak, K2.

zobacz video

Tak! Napędza nas Siła Marzeń 😉

Media o nas