Siła Marzeń Festiwal Przygody

IV EDYCJA FESTIWALU

IV EDYCJA

FESTIWALU SIŁY MARZEŃ

Tak! To już IV edycja. I wreszcie widzimy się na żywo!

Po raz czwarty będziemy tworzyć wydarzenie, które poniesie się w świat!

1-ego października nasi prelegenci zabiorą Was w podróż „Dookoła Świata”, a 2-ego października porwie nas górska przygoda, bo cały dzień odbędzie się pod hasłem  „W Górach”.

Sprawdźcie, który BLOK inspiracji, przygody czy sportu jest tym, na którym nie może Was zabraknąć!

KUP BILET I DAJ SIĘ PORWAĆ W PODRÓŻ PEŁNĄ PRZYGODY, INSPIRACJI, MARZEŃ I SPORTU!

Cały festiwal oraz BLOK pierwszy rozpoczną zawodowi podróżnicy, youtuberzy, blogerzy i autorzy 9 bestsellerowych książek podróżniczych. A przede wszystkim prekursorzy vanlife’u w Polsce. Zespół Busem przez Świat, czyli Ola, Karol i Gaja zdradzą tajniki swojej trzymiesięcznej podróży starym busem, którym pokonali ponad 10 tysięcy kilometrów przez drogi i bezdroża dawnego Imperium Osmańskiego.

Po busowych opowieściach z kolorowej Turcji zabierzemy Was w świat afrykańskiej przygody.
Anna Olej-Kobus i Krzysztof Kobus opowiedzą o gorącej podróży do Namibii, gdzie słonie goszczą na campingach, a lwy przejmują turystyczny szlak. Oj będzie ciekawie!

Jeśli wolicie chłodniejsze klimaty to w drugim BLOKU Zbyszek Szwoch i Miłka Raulin gwarantują Wam szybkie ochłodzenie i dużą dawkę adrenaliny i sportowego wysiłku. Na przestrzeni blisko 30 lat 600 kilometrowego Trawersu Grenlandii dokonało przed Miłką jedynie 10 osób z Polski. Zdobywczyni Korony Ziemi została trzecią i najmłodszą Polką, której się to udało, a prelekcja Trawersu Grenlandii będzie prelekcja PREMIEROWĄ.
Zbyszek Szwoch opowie o osobliwych wrażeniach w świecie, w którym to natura od zawsze rozdawała karty. O swoich kajakarskich przygodach i ponad rocznej wyprawie po wodach Północy, czyli wodach Norwegii, Grenlandii, Wysp Owczych i Islandii posłuchacie właśnie w tym bloku.

Pierwszy dzień zakończy BLOK trzeci. I tu mamy dla Was totalną petardę! Chodzącą inspirację – człowieka, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Jerzy Górski to bohater książki i filmu „Najlepszy”. Jurek opowie trudną, ale i ważną historię o ponad czternastoletniej walce z uzależnieniem od narkotyków, papierosów i alkoholu. Zdobycie medalu Double Ironmana w Huntsville w Alabamie (8 kilometrów pływania, 360 kilometrów jazdy rowerem i 84 kilometry biegu) to nie jedyny wyścig, który wygrał!
To prelekcja, na którą zapraszamy szczególnie uczniów szkół podstawowych i średnich.

Po inspirującej prelekcji Jurka znów kolej na podróże. Dzięki Arturowi Owczarskiemu, który zabierze nas do Luizjany poznamy krainę bagien, łowców aligatorów, kapłanek voodoo, muzyków jazzowych, mieszkańców czarnych dzielnic Nowego Orleanu, właścicieli kutrów krewetkowych, farmerów trzciny cukrowej i dawnych plantacji niewolników. Nie przegapcie tego!

Mało? To nie czekaj i kup bilet na BLOK czwarty, który drugiego dnia rozpocznie Anna Tybor.
Ania to Andrzej Bargiel w spódnicy. Jako pierwsza Polka zjechała na nartach z ośmiotysięcznika. O swoim marzeniu – projekcie Dream Line – opowie już 2 października.

W naszym repertuarze mamy też góry polskie i Główny Szlak Beskidzki. GSB to najdłuższy szlak turystyczny w Polsce. Biegnie on z Ustronia w Beskidzie Śląskim do Wołosatego w Bieszczadach i ma 500 km długości. O przygodzie, którą tak naprawdę chce przeżyć niejeden z nas opowie Jakub Czajkowski. Kuba zdradzi nam, jak przygotować się do wymagającej wędrówki.

A na samym końcu zapraszamy Was na odważną opowieść Oswalda Rodrigo Pereiry. To podróż z kamerą w najwyższe góry świata, ale też wyjątkowa— fizyczna i duchowa— historia styczności z cienką czerwoną linią, która oddziela życie i śmierć. Oswald Rodrigo Pereira opowie o swojej przygodzie na Manaslu, Broad Peak oraz K2.

Na deser popołudnie pełne podróżniczych i dokumentalnych filmów. Filmów ważnych, których przegapić nie wolno!
K2: Góra pamięci – Oswald Rodrigo Pereira, 22’
Trawers Grenlandii – Miłka Raulin, 25’
Inaczej Indie – Adam Bortnowski, 29’
Koń-jaki jest? Fakty i Mity – Magdalena Pawlak, 60’

Ale to co najważniejsze – nasi prelegenci zapewnią Wam zastrzyk przygody, podróży, sportowych wyzwań i pozytywnej energii, a każdy z Was będzie mógł osobiście porozmawiać ze swoim idolem i zrobić pamiątkowe zdjęcie na festiwalowej ściance.

zobacz video

Tak! Napędza nas Siła Marzeń 😉

Media o nas