Siła Marzeń Festiwal Przygody

PRELEGENCI 2023

Julita Ilczyszyn

Pierwsza Polka i Europejka z tytułem Wielkiego Pustynnego Szlema + (Grand Slam +). Pasjonatka długich dystansów w ekstremalnych warunkach klimatycznych. W 2022 roku ukończyła serię wyścigów „Racing the Planet” uznawanych za jedne z 10 najbardziej ekstremalnych wyścigów świata! W biegach na 4 kontynentach pokonała 250 km, a każdy z nich dedykowała tym, którzy potrzebują pomocy.
Pustynię Namib przebiegła dla Anety, Pustynne góry Gruzji dla Emilii, Atakamę dla Justyny, lodową pustynię Antarktydy dla Fundacji Marka Kamińskiego, a w czerwcu 2023 pokonała pustynię Gobi dla Fundacji „Mam Marzenie”.

Dream & Do, czyli zrealizować niemożliwe

Cztery kontynenty, najbardziej wymagające pustynie świata i morderczy bieg w ekstremalnych warunkach klimatycznych. Temperatury od – 15 do + 57 stopni Celsjusza, na plecach ekwipunek o masie ponad 10 kg i 1250 km do pokonania. Jak przygotować się sportowo i technicznie do biegowego wyzwania? Skąd pozyskać fundusze i jak znaleźć czas, by zrobić to wszystko w rok będąc mamą niesfornej dwójki i nauczycielką wychowania fizycznego? O tym wszystkim opowie Julita Ilczyszyn. Zapraszamy na prelekcję o trudnościach jakie trzeba pokonać, by biegiem zdobyć Grand Slam +.