Siła Marzeń Festiwal Przygody

PRELEGENCI 2023

Miłka Raulin i Ania Wilczek

Dziewczyny dla Dziewczyny, czyli zimowa Korona Gór Polski w tydzień! To hasło, które przyświecało akcji charytatywnej dla Ani Gaj realizowanej przez Anię Wilczek i Miłkę Raulin.
Anna Wilczek – miłośniczka trekkingów górskich i boulderingu. Po wypadku przyjaciółki postanowiła wykorzystać górską pasję do wspierania jej rehabilitacji i uwrażliwiania społeczeństwa na potrzeby osób niepełnosprawnych. Organizatorka dwóch wypraw – Letniej i Zimowej Korony Gór Polski w tydzień. Wraz z Miłką Raulin pierwsza kobieta z takim wyczynem
Miłka Raulin – mama 17 letniego Jeremiego, mgr inż. trakcji elektrycznej, zdobywczyni Korony Ziemi oraz 3 i najmłodsza Polka z Trawersem Grenlandii. Autorka serii książek „Siła Marzeń” oraz “”600 kilometrów lodową pustynią””, producentka, mówczyni motywacyjna oraz pomysłodawczyni Rajdu Południe – Północ. Wraz z Anią Wilczek zdobywczyni Korony Gór Polski zimą w 6,75 dnia!

Dziewczyny dla Dziewczyny! Zimowa Korona Gór Polski w tydzień

Do tej pory po Koronę Gór Polski zimą sięgali jedynie panowie. One zrobiły to jako pierwsze kobiety! Miłka i Ania wiedziały, że w tym projekcie logistyka transportowa i dobra organizacja to podstawa. 28 szczytów, 7 dni, 220 km pieszo i 2200 km w podróży samochodem. Walka z czasem, kapryśną pogodą i chronicznym zmęczeniem. By zrealizować projekt dziewczyny część szczytów zdobywały nocą. Zapraszamy na opowieści o tym jak zimą zdobyć Koronę Gór Polski, ale przede wszystkim o niezwykłej dziewczynie, dla której wyprawę realizowały – Ani Gaj. Bo to ona jest główną bohaterką tej historii i inspiracją do walki z przeciwnościami.