Siła Marzeń Festiwal Przygody

PRELEGENCI 2023

Roman Ficek

Ultramaratończyk górski z setkami tysięcy wybieganych kilometrów. Czynny zawodnik i mistrz Polski w Ultra Skyrunningu, marzyciel, promotor sportu wyczynowego oraz rekordzista wielu biegowych wypraw indywidualnych. Na swoim koncie ma m.in. pierwszy w historii Bieg przez Karpaty, którego trasa liczyła 2300 km długości i 150 tysięcy metrów przewyższenia. Romek zrobił to w 39 dni i 11 godzin! Rekordzista Głównego Szlaku Beskidzkiego z wsparciem i bez wsparcia, który pokonał w 93 godziny i 44 minuty (511 km). Dziewięciokrotne zdobycie Rysów zimą – najwyższego szczytu Polski – w ciągu 24 godzin to dla niego bułka z masłem, bo już niebawem jako pierwszy w historii zmierzy się z 3000 km górskiego łańcucha Skandynawii w projekcie “Góry Skandynawskie Północ -Południe”.

Tatrzańska Pętla Biegiem

35 godzin! Tylko tyle zajęło Romanowi Fickowi pokonanie 188 km i ponad 10 tyś. metrów przewyższeń w biegu dookoła Tatr. “Pętla Tatrzańska Biegiem” to nie lada wyczyn. Ultramaratończyk biegł bez wytchnienia, dzień i noc, osiągając kolejne dostępne i zaplanowane na swojej trasie tatrzańskie schroniska. Po drodze zdobył między innymi najtrudniejsze dostępne szlakiem szczyty takie jak: Czerwona Ławka, Zawrat czy Rohatka. Start i meta znajdowały się na Łysej Polanie, na granicy Polskiej – Słowackiej, gdzie rekordzista mógł wreszcie odpocząć po morderczym wyczynie. Zapraszamy na porządna dawkę biegowych emocji!