Siła Marzeń Festiwal Przygody

Konkurs 2020

Szczęściu czasem trzeba trochę pomóc 🙂

Chcemy wspierać Wasze szalone pomysły i dlatego nieodłączną częścią Festiwalu jest konkurs
„Moja Siła Marzeń”.

Nie trzymajcie swoich marzeń w szafie ani w biurku. Pokażcie je nam, pokażcie je światu!

Najciekawsze historie i marzenia w każdej z kategorii, nasze JURY nagrodzi
voucherem w wysokości 2000zł!

Kategorie konkursu

Laureaci 2020

“Rzuciłam wszystko i…”

Ewa Kardasińska za projekt
“Spotkania na krańcach świata”

Projekt Ewy skupia się na dwóch celach:

1) Poznanie świata, przez pryzmat ludzi, ich marzeń, problemów, kultury i środowiska. Ze szczególnym naciskiem na ludność lokalną, ale także poprzez wspólne przeżywanie trudów przygody z ludźmi poznanymi w drodze i moimi przyjaciółmi, którzy nie raz musieli przekroczyć swoją strefę komfortu.

2) Drugim celem jest dogłębna i aktywna eksploracja terenów o wyjątkowych walorach przyrodniczych. W każdym z miejsc chcę za sprawą wycieczek pieszych, rowerowych, kajakowych czy skiturowych dotrzeć do miejsc zapierających dech w piersi, by odkryć niezaprzeczalne piękno naszej Planety w najdalszych jej zakątkach.

“Podjęłam wyzwanie i…”

Danuta Onyszkiewicz
za projekt “Projekt Bronek”

Celem Danuty jest podróżowanie po świecie śladami Bronisława Piłsudskiego, być może odkrycie nowych faktów dotyczących jego życia, które do tej pory umknęły badaczom i spotkanie potomków Bronisława (czyli dalekiej rodziny) w Japonii. Ale przede wszystkim – tą podróżą Dana chcę oddać szacunek dla swoich korzeni i pokazać światu, jak niesamowitą osobą był jej pradziado-stryj.

Bronisław podróżował głównie statkiem, kolej transsyberyjska nie została jeszcze ukończona, gdy został wygnany. Danuta zamierza być jak najbliżej „materiału źródłowego”, więc postanowiła zrezygnować z samolotów i przemieszczać się po świecie w staroświecki sposób. Zajmie jej to dużo czasu, ale czuje, że to również przybliży ją do tego, jak czuł się jej przodek. Mimo to, Dana zdaje sobie sprawę, że nie jest skazańcem i może robić to co chce i iść tam, gdzie chce, ale chciałabym poczuć co najmniej jedną dziesiątą tego, czego doświadczał Bronek.

www.sladamibronka.pl

“Pamiętaj, by nieustannie odkrywać swoja Siłę Marzeń.”